• In English
 • Анатолій Хромов зустрівся з Карін Астром Іко, Генеральним директором Національного архіву Швеції
  Опубліковано 24 травня 2023 року о 08:22

  23 травня 2023 року, в перший день службового відрядження в м. Стокгольм (Королівство Швеція), Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву, обговорив з Карін Астром Іко, Генеральним директором Національного архіву Швеції перспективні напрямки міжвідомчого двостороннього співробітництва.

  Від імені українських архівістів він подякував шведським партнерам за підтримку та допомогу під час війни росії проти України.

  У ході зустрічі учасники підтвердили спільне прагнення до всебічної співпраці між архівними установами обох держав, спрямоване на подальший розвиток професійних, наукових і культурних відносин. Актуальним для архівістів України та Швеції є обмін знаннями про електронні та сучасні технології та реставраційну діяльність, яка проводиться в їхніх архівах, копіями архівних документів з історії обох сторін, реалізація спільних проєктів, спрямованих на збереження культурної спадщини, шляхом оцифрування архівних документів та матеріалів, підготовка спільних виставок та видань.

  Наприкінці зустрічі Анатолій Хромов та Карін Астром Іко зафіксували у протоколі результати досягнутих домовленостей. У розвиток цієї зустрічі обидва керівника мають намір продовжити переговорний процес щодо можливості укладання міжнародного договору міжвідомчого характеру про співробітництво в архівній сфері.

  Цього ж дня Анатолій Хромов мав робочі зустрічі з представниками архівного середовища, музеїв, університетів, що готують архівістів, місцевими медіа, у ході яких інформував/надав інтерв’ю про становище українських архівів  в умовах агресивної війни росії на території України та шляхи подальшої підтримки архівів та надання гуманітарної, благодійної допомоги.