• In English
 • Анатолій Хромов взяв участь у професійних зустрічах європейських архівних організацій
  Опубліковано 26 травня 2023 року о 20:06

  Цього року у м. Стокгольм (Королівство Швеція) у період з 24 по 26 травня 2023 року проходили 45-те засіданні Європейського бюро національних архівів EBNA, 32-ге засідання Європейської групи архівів EАG та чергова зустріч учасників групи Архівний портал Європи (APEF).

  Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву взяв участь у всіх засіданнях. На цьогорічному засіданні EBNА, присвяченому демократичності та доступності архівів ЄС, він виступив із доповіддю про архіви України сьогодні, зупинившись на збереженні архівних документів та забезпеченні сталої роботи архівів в умовах агресивної війни росії проти України, яка стала можливою за підтримки міжнародних партнерів та відданої праці архівістів на місцях.

  На засіданні EАG, серед іншого,обговорювалося питання підтримки та користі для архівів ініціативи щодо створення цифрової інфраструктури, яка об’єднає установи культурної спадщини та дослідницькі організації по всьому ЄС і яку підтримує Генеральний директорат Комісії з досліджень та розвитку (RTD) через програму Horizon Europe Research and Innovation.

  На зустрічі учасників групи APEF Анатолій Хромов домовився про надання допомоги українським фахівцям з інтегрування онлайн ресурсів Укрдержархіву та архівів України до Архівного порталу Європи, про що 12 жовтня 2020 році було вчинено відповідну Угоду з офіційним представництвом фундації «Архівний портал Європи».

  Очільник Укрдержархіву також провів консультації з керівниками архівних служб/національних архівів ЄС щодо подальшого розвитку міжвідомчого двостороннього співробітництва.