• In English
 • Українсько-польська виставка, присвячена Марцелію Луковічу
  Опубліковано 29 травня 2023 року о 16:22

  Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву, 29 травня 2023 року взяв участь у церемонії відкриття в Музеї Варшавського університету українсько-польської виставки «Марцелій Луковіч (1889–1979): доктор медицини, військовий лікар, громадський діяч, польський патріот».

  Документальна виставка є результатом співпраці українських та польських архівістів і науковців, в експозиції якої використано документи з унікальної родинної колекції і робота над якою є свідченням плідної та конструктивної взаємодії державних та приватних архівів.

  Виставка проходить за підтримки мера Торуня Міхала Залеського, Генерального директора державних архівів Республіки Польща Павла Петжика та Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова.

  Куратори виставки – заступник директора Інституту історії та архівознавства історичного факультету Університету імені Миколи Коперника проф. Мацей Кротофіль та голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, проф. Ірина Матяш.

  Виставка є пересувною, з її змістом вже ознайомилися в Торуні, Хойніце, після експонування в Варшаві, виставка буде представлена в інших містах Польщі, в Україні її відкриття планується в м. Львові.