• In English
 • Інтерв’ю Анатолія Хромова шведській газеті «Magasin K»
  Опубліковано 1 червня 2023 року о 13:36

  31 травня 2023 року вийшло інтерв’ю Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова «Війна чи ні, українські архіви відкриті для всіх» у шведській газеті «Magasin K».

  «… архіви – як ідентифікаційна картка країни – дуже важливі. Архіви залишаються відкритими, попри війну, адже ми потрібні громадянам», – зазначив Анатолій Хромов у відвертому інтерв’ю Ребеці Гордан (Rebecka Gordan).

  Говорячи про перші кроки в організації евакуації документів на початку широкомасштабного вторгнення, Анатолій Хромов зауважив, що дії Укрдержархіву та державних архівів ґрунтувалися на досвіді минулих війн, зокрема Другої світової, але сьогодення показало, що вони не дієві і архівісти оперативно вживали всіх можливих заходів для убезпечення документів НАФ України від знищення. Довелося розставляти пріоритети, вивозити частинами найважливіші документи.

  Війна, постійні бомбардування, навчили нас, що нагальною потребою є збільшення кількості  підземних сховищ. Так, у Києві завдяки допомозі німецьких партнерів ми зараз облаштовуємо нові резервні архівні сховища, зазначив під час інтерв’ю Анатолій Хромов. Також із Німеччини для українських архівів прибуло 20 спеціальних сертифікованих вогнетривких шаф із багатогодинним вогнезахистом. Міжнародні партнери продовжують підтримувати українськи архіви та надавати всіляку допомогу.

  Наприкінці, підсумовуючи сказане про роботу українських архівів в умовах війни, очільник Укрдержархіву, підкреслив, що: «Мої амбіції – стати лідером в архівній системі пострадянських країн, завдяки роботі над відкритістю та доступністю архівів. Якщо ми хочемо стати сильнішими, ми повинні бути максимально відкритими. Я вірю, що в майбутньому саме Україна може стати локомотивом цих змін – у нас не має цензури, у нас відкриті архіви», – наголосив Анатолій Хромов.

  Повне інтерв’ю за посиланням: https://magasink.se/2023/05/anatolii-khromov-arkiv-finns-till-for-alla/