• In English
 • Розпочато еру електронного архівування в Україні
  Опубліковано 9 серпня 2023 року о 18:16

  Державна архівна служба України у співпраці з Міністерством юстиції України, Міністерством цифрової трансформації, EU Project Pravo-Justice реалізувала та презентувала одне з найважливіших досягнень у сфері цифровізації та модернізації архівної сфери — пілотний проєкт щодо запровадження електронного архіву та створення належних умов для постійного зберігання електронних документів Національного архівного фонду і державних електронних інформаційних ресурсів.

  «Реалізація пілотного проєкту «е-Архів» дасть змогу здійснювати роботу з архівування електронних документів в органах влади та створить належні умови для постійного зберігання і використання електронних документів Національного архівного фонду (так званих «born digital documents») та державних інформаційних електронних ресурсів. Після подальшого масштабування в Україні запрацюють справжні електронні архіви! Відкриваємо еру електронного архівування в Україні разом!» — розповів Анатолій Хромов, Голова Державної архівної служби України.

  Тестування модуля такого е-архіву вже проведено в системі електронного документообігу «АСКОД», а саме — сформовано та передано окремі пакети електронних документів, створених в Міністерстві юстиції, на архівне зберігання до архіву Мін’юсту та до Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

  На ютуб каналі Державної архівної служби України розміщено відео в якому продемонстровані етапи формування та обробки архівних електронних документів.

  Наступним кроком буде розробка методичних рекомендацій та проведення консультацій щодо використання цього програмного забезпечення.