• In English
 • Анатолій Хромов розповів про електронне архівування в ефірі «Суспільне спротив»
  Опубліковано 10 серпня 2023 року о 17:09

  10 серпня 2023 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у прямому ефірі «Суспільне Спротив» розповів про деталі розробки та впровадження пілотного проєкту «e-архів», метою якого є створення умов для постійного зберігання електронних документів усіх державних органів України.

  Державна архівна служба України у співпраці з Міністерством юстиції України, Міністерством цифрової трансформації, EU Project Pravo-Justice та іншими партнерами за декілька років реалізувала проєкт, який довів спроможність державних архівів приймати на постійне зберігання електронні документи.

  «Планується, що в майбутньому не тільки органи державної влади, а й будь-яка юридична особа, установа, організація теж зможе зберігати електронні документи у дата-центрі, який буде створений на базі одного з наших архівів, мова йде про Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів. Це вкладається в загальну стратегію реформування системи державного урядування, яка передбачає відмову від паперових документів», — зазначив Анатолій Хромов.

  Очільник Укрдержархіву також зупинився на упередженні можливих ризиків із захищення архівних електронних документів: «Розбудова дата-центру передбачає неоднократне дублювання інформації, зокрема, подвійне копіювання документів у різних місцях. Окрім того, ми розглядаємо побудову мобільного дата-центру, який у разі небезпеки можна буде перевезти в умовно безпечне місце».

  Підсумовуючи, Анатолій Хромов зауважив, що у рамках модернізації та цифровізації Державна архівна служба України рухається у двох напрямках: перший — це «born digital documents», електронне архівування, а другий — це оцифрування мільярдів паперових документів, що будуть представлені на Міжархівному пошуковому порталі».