• In English
 • Анатолій Хромов дав інтерв’ю Українському радіо
  Опубліковано 18 серпня 2023 року о 09:31

  14 серпня 2023 року Голова Державної архівної служби України  розповів у прямому ефірі «Українського радіо», які зміни відбудуться для державних органів та користувачів з початку ери електронного архівування в Україні. Зупинився й на тому хто допомагає в оцифруванні українських архівів та як отримати доступ до оцифрованих документів.

  Електронні документи, які були створенні в електронній формі будуть централізовано зберігатися в єдиному цифровому сховищі, що розбудовується на базі Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву. Інші ж архіви не будуть зберігачами, але матимуть доступ до цих документів відповідно до компетенції. Архівісти будуть обліковувати документи, готувати копії та відповідати на запити громадян.

  «Враховуючи, що пілотний проєкт «е-Архів» реалізований Міністерством юстиції України, де продукується сотні тисяч документів на рік, ми плануємо, створення дата-центру мінімум на 400 терабайтів інформації, тому що один документ може мати об’єм від кількох сотень кілобайт до півсотні мегабайт», — зазначив Анатолій Хромов.

  Вирішується питання, щодо того як технологічно правильно зберігати в електронному вигляді документи з обмеженим доступом, наприклад, документи з грифом для службового користування, таємних або цілком таємних. Наразі зрозуміло, що таємні документи будуть виключно в паперовій формі.

  У своєму промовистому виступі Голова Державної архівної служби України порушив питання й стосовно шляхів передачі документів на електронне зберігання: «Технологічно доведено три варіанти пересилки: з інтерфейсу спеціалізованої програм, через систему електронного документообігу, яка працює в державних органах, або через звичайну флешку. Скажу наперед надзвичайно висока зацікавленість не тільки від багатьох міністерств, а й від суб’єктів господарювання різних установ та організацій, тому в перспективі це сховище може навіть надавати платні послуги в частині депонованого зберігання електронних документів».

  Детальніше ви можете прослухати за посиланням: http://surl.li/kecph

  Ознайомитися із демонстрацією етапів формування та обробки архівних електронних документів можливо перейшовши на ютуб-канал Укрдержархіву: http://surl.li/kecvs

  Переглянути прямий ефір презентації: http://surl.li/kecqq