• In English
 • Нові перспективи співробітництва з Міжнародним фондом ALIPH
  Опубліковано 24 серпня 2023 року о 10:26

  23 серпня 2023 року відбулася друга онлайн-зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова із керівниками та координаторами проєктів Міжнародного фонду порятунку культурної спадщини в зонах збройних конфліктів ALIPH.

  Участь у заході також взяли перший заступник Голови Укрдержархіву Тетяна Шевченко, начальник управління комунікацій Юлія Прилепішева та директор ДЕКС ЦДА України Андрій Яцура.

  Анатолій Хромов подякував Міжнародному фонду ALIPH, який від перших днів війни запропонував свою допомогу українським архівам і сьогодні її отримало вже 14 державних архівів.

  Як відмітили представники Міжнародного фонду, загальна сума коштів, на яку придбано пакувальні матеріали, техніку для оцифрування документів, реставраційні матеріали, відремонтовано приміщення та планується реконструкція архівосховищ, надано іншу допомогу, дорівнює 526 тис доларів США. І це тільки початок.

  Учасниками консультацій погоджено, що пріоритетними напрямками взаємодії Укрдержархіву та Міжнародного фонду ALIPH задля збереження документів НАФ України та забезпечення стабільної роботи державних архівів в умовах широкомасштабної війни залишиться  реалізація спільних проєктів за участі Міжнародної ради архівів, надання донорської та благодійної допомоги Міжнародним фондом для оцифрування архівних документів, їх реставрації та облаштування/реконструкції приміщень архівів та архівосховищ. Новим вектором може стати реалізація освітніх проєктів у вигляді вебінарів для українських архівістів. Фонд також готовий розглядати й інші пропозиції Укрдержархіву, оскільки через війну ситуація та потреби архівів постійно змінюються.

  Довідково: Допомогу від Міжнародного фонду ALIPH отримали ДЦЗД НАФ, ЦДАЕА, ЦДНТА України, ЦДІАК України, ЦДІАЛ України, ДНАБ м. Київ, держархіви Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Херсонської, Чернівецької областей, реалізовується грантовий проєкт з Укрдержархівом.