• In English
 • Затверджено нову Інструкцію з організації відвідування державних архівних установ
  Опубліковано 25 серпня 2023 року о 10:41

  За ініціативи Державної архівної служби України, з метою встановлення загальних вимог до відвідування архівів, наказом Міністерства юстиції України від 18 серпня 2023 року № 2993/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 серпня 2023 року за № 1445/40501 згідно з наказом Міністерства юстиції України від 18 серпня 2023 року № 2993/5 затверджено Інструкцію з організації відвідування державних архівних установ.

  На заміну старого Порядку доступу до приміщень і на територію державних архівних установ нова Інструкція визначає загальні положення, організацію пропускної системи, оформлення документів для відвідування архіву, порядок відвідування державних архівних установ та вивезення (винесення)/ввезення (внесення) архівних документів, інших культурних та матеріальних цінностей, що належать архіву, а також порядок в’їзду (виїзду) транспорту на територію архіву.

  «В новій Інструкції чіткіше проведено поділ територій приміщення архіву, зокрема, визначено приміщення основного призначення до яких зберігаються певні обмеження та процедура доступу, мова йде про робочі кабінети, архівосховища і читальний зал. Водночас, в інших приміщеннях мають бути створені умови, де користувачі можуть залишити великогабаритні речі та верхній одяг. Однією з найголовніших новел є впровадження електронної перепустки і в майбутньому ми плануємо масштабувати цю перепустку на систему всіх державних архівів України», — пояснив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

  Детальніше у відео зверненні Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова.