• In English
 • Отримати архівну довідку, якщо втрачено оригінали, тепер – можливо
  Опубліковано 31 серпня 2023 року о 18:06

  31 серпня 2023 р. в Укрінформі відбувся інформаційно-презентаційний захід «Війна: (не) втрачені архіви», організований Державною архівною службою України з метою інформування населення про можливість, незважаючи на втрати, отримати архівні довідки (витяги, копії), інші інформаційні документи за наявності копій.

  Очільник Укрдержархіву, Анатолій Хромов, повідомив про втрати, яких зазнали архіви в умовах війни та презентував зміни в нормативно-правовій базі  архівної сфери, що відтепер створили можливість отримати інформаційні документи на підставі сканів чи мікроплівок для забезпечення законних прав та інтересів громадян при відсутності оригіналів (невиправно пошкоджені, викрадені, незаконно вивезені.

  Своєю чергою директор Державного архіву Херсонської області Ірина Лопушинська повідомила, що на сьогодні встановлено викрадення 121 тис. одиниці зберігання.

  Керівник обласного архіву зауважила, що установа у 2018 році почала створювати цифровий фонд користування, тож ключові справи з викрадених документів були оцифровані. Нині ж оцифровується близько 1-1,5 тис. справ на рік.

  Директор Центрального державного аудіовізуального архіву Тетяна Ємельянова розповіла про документи кримських державних архівів, цифрові копій яких передано в архів і які відтепер можна використовувати для задоволення потреб громадян в архівній інформації.

  Запис трансляції за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=CmOGdiebMg8