• In English
 • Анатолій Хромов провів онлайн-зустріч з представниками Комітету з питань культури регіону Вестра-Йоталанд (Швеція)
  Опубліковано 12 вересня 2023 року о 16:24

  12 вересняя 2023 року відбулася онлайн-зустріч Голови Укрдержархіву Анатолія Хромова з керівництвом Комітету з питань культури регіону Вестра-Йоталанд (Швеція). 

  Зі шведської сторони у зустрічі взяли участь Голова Комітету з питань культури регіону Вестра-Йоталанд (Швеція) Алекс Бергстрьом, другий голова Комітету з питань культури Карл Форсберг та спеціаліст з питань регіонального розвитку, у справах культури Кароліна фон Ментцер. 

  Від Укрдержархіву до зустрічі долучилися Перша заступниця голови Тетяна Шевченко, начальник управління комунікацій Юлія Прилепішева та головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва Ірина Жалоба. 

  Зустріч була присвячена допомозі українським архівам в умовах війни. 

  Анатолій Хромов розповів про систему української архівної галузі, описав аспекти діяльності українських архівістів в сучасних умовах та означив нагальні потреби.  

  Голова проінформував шведських колег про благодійний рахунок для допомоги українським архівам, відкритий з ініціативи Державної архівної служби України та закликав поширювати інформацію про нього серед зацікавлених осіб. 

  Протягом зустрічі, обговорювалося питання стажування українських архівістів на базі культурних інституцій регіону Вестра-Йоталанд, а також допомоги в підготовці до опалювального сезону та ймовірних ракетних атак рф на енергетичну систему України. 

  У свою чергу Алекс Бергстрьом та Карл Форсберг запевнили, що розглянуть всі можливі шляхи допомоги та висловили слова підтримки українському суспільству.