• In English
  • Презентовано виставку «[НЕ]ЗНИЩЕН[Н]І», присвячену репресованій українській інтелігенції
    Опубліковано 13 вересня 2023 року о 10:45

    12 вересня 2023 року у Музеї видатних діячів української культури відкрилася виставка з символічної назвою «[НЕ]ЗНИЩЕН[Н]І», присвячена репресованій за сталінських часів українській інтелігенції.

    Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у вступній промові на презентації виставки підкреслив цінність історичної документальної спадщини видатних діячів культури, науки, мистецтва та літератури, збереженої в державних архівах, та суттєву потребу в її популяризації широким колам наших сучасників тут, в Україні, і на закордонні, особливо в умовах сьогодення, за яких український народ вкотре виборює свою незалежність. Сьогодні народжуються й діють нові [не]знищен[н]і, завдяки яким Україна крокує в майбутню історію як самостійна та суверенна держава. У цьому сенсі важливою є співпраця архівістів і музейників, у якій з’являються на світ інформаційно значущі для піднесення стійкості й духу українського народу в боротьбі за Перемогу виставки.

    Цього разу до співпраці з Музеєм видатних діячів української культури долучилися відразу три центральні державні архіви – Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки, Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів, а також Галузевий державний архів Служби безпеки України, документи яких покладено в основу експозиції виставки.