• In English
 • Коментар Анатолія Хромова українському інтернет-виданню «Думська» про збереження архівів в умовах війни
  Опубліковано 15 вересня 2023 року о 08:08

  14 вересня 2023 року в матеріалі «Національне надбання в умовах великої війни: як рятувати шедеври світового мистецтва з одеських музеїв і як зберігають своє надбання архіви» українського інтернет-видання «Думська» очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов надав свій коментар про те, як рятуватимуть документи, що зберігаються в архівах.

  Він зазначив, що сьогодні Укрдержархівом проводиться робота по облаштуванню спеціальних підземних сховищ, здатних витримати ракетні обстріли, «яке зможе прийняти кілька тисяч справ в разі екстреної евакуації».

  «Ремонт профінансували німецькі колеги, необхідне обладнання встановимо за допомогою польських архівістів, частково допомагають українці з інших країн. Крім того, ми подали заявку на держфінансування, щоб за бюджетні кошти побудувати нове велике сховище для національного архіву», розповів Анатолій Хромом.

  Одночасно Укрдержархівом активізовано роботу з оцифрування документів, особливо у прифронтових регіонах. «Нам у цьому допомагають як недержавні українські організації, так і країни-партнери: США, країни Європи, Ізраїль», зазначив очільник Укрдержархіву.

  Повний текст