• In English
 • Про українські архіви та архівістів на міжнародному форумі в м. Кракові, Польща
  Опубліковано 26 вересня 2023 року о 20:15

  26 вересня 2023 року в м. Кракові (Республіка Польща) відбулося урочисте відкриття міжнародного форуму «Колекції у безпеці – спадщина у безпеці. Музеї, бібліотеки, архіви перед обличчям небезпеки».

  Очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов, на першій панелі міжнародного форуму, присвяченій українським архівам, розповідаючи про злагоджену роботу українських архівістів в умовах агресивної війни росії проти України, допомогу міжнародних партнерів, швидкі темпи цифровізації документів НАФ України та реалізацію пілотного проєкту з запровадження електронного архіву сказав: «Ми зробимо все можливе аби зберегти нашу історію та культурну спадщину для нащадків».

  Цього ж дня Анатолій Хромов мав консультації з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Павлом Петжиком. Обидва керівники обговорили питання подальшої співпраці, зокрема реалізацію з країнами Балтії п’ятистороннього проєкту «Спільна архівна спадщина», підтримку польськими партнерами української номінації щодо документальної пам’яті про Голодомор 1932–1933 років в Україні для включення до Міжнародного реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять  світу», подальшу донорську підтримку польськими архівістами та іншими волонтерськими організаціями українських архівів. Це, ще раз свідчить, що Польща є одним із надважливіших стратегічних партнерів України.

  На конференції також виступив директор ЦДІАК України Ярослав Файзулін, який інформував про досвід архіву із забезпечення збереження документів НАФ в умовах війни. Міжнародний форум діятиме 26–27 вересня 2023 року, пряма трансляція (українською, польською, англійською) доступна за посиланням: http://surl.li/lndyd