• In English
 • Анатолій Хромов представляє Україну на Міжнародному конгресі архівів
  Опубліковано 10 жовтня 2023 року о 13:15

  Очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов представляє Україну у рамках чергового Міжнародного конгресу архівів у м. Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати (09–13 жовтня 2023 року).

  Сьогодні, 10 жовтня 2023 року відбулась урочиста церемонія відкриття Міжнародного конгресу архівів, всесвітнього форуму архівістів, який підкреслює важливу роль архівів на міжнародній арені як інституції пам’яті, які мають голос і це голос знань, який збагачує суспільство і нації, підтримує мир та толерантність в суспільстві, їх місію протистояти викликам у конфліктах/інших подіях на міжнародній арені.

  Анатолій Хромов спільно з Головним зберігачем та Національним архівістом Об’єднаного Королівства Джефом Джеймсом виголосив сьогодні, на одному з перших пленарних засідань, присвячених збереженню цифрових архівів, доповідь про досвід співпраці з резервного збереження оцифрованих українських архівів в рамках вчиненого Меморандуму, а також розповів про роботу українських архівістів у збереженні документів Національного архівного фонду України в умовах війни росії проти України.

  Програмою конгресу передбачена участь очільника Укрдержархіву у Генеральній асамблеї Міжнародної ради архівів, на якій розглядатимуться питання стандартизації та цифровізації архівів світу, інші організаційні питання.

  Планується багато двосторонніх зустрічей, переговорів, консультацій з питань двостороннього співробітництва в архівній сфері, підтримки українських архівів тощо, а також участь у пленарних засіданнях, лекціях, воркшопах.

  Довідково: Всесвітній форум архівістів, проводиться раз на чотири роки Міжнародною радою архівів. Цьогоріч у конгресі беруть участь понад 5000 учасників із 135 країн. Це діловий самміт архівістів світу, на якому обговорюються найнагальніші питання розвитку архівної справи та поширюється досвід окремих держав у розбудові законодавчої, організаційної, технологічної, матеріальної, методичної бази діяльності архівів. Під час роботи конгресу також вирішуються питання представництва національних архівних служб у керівних органах Міжнародної ради архівів (МРА). Укрдержархів член Міжнародної ради архівів категорії «А» з 1946 року. Останній раз представництво Укрдержархіву брало участь у Міжнародному конгресі архівів у 2012 році.