• In English
 • Презентовано збірник документів «Операція органів НКВС УРСР проти сіоністів 1937–1938»
  Опубліковано 7 листопада 2023 року о 17:13

  7 листопада 2023 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов і перша заступниця Голови Тетяна Шевченко взяли участь у презентації видання «Операція органів НКВС УРСР проти сіоністів 1937–1938».

  У своїй промові Анатолій Хромов подякував упорядникам збірки документів і наголосив на тому, що забезпечення доступу до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму є одним із пріоритетів діяльності Державної архівної служби України. Він також повідомив присутніх про постійну роботу над наповненням бази даних «Український мартиролог ХХ cт.», який доступний на вебпорталі Укрдержархіву.

  Презентація відбулася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за участі декана історичного факультету університету Івана Патриляка, директора ГДА СБУ Андрія Когута та інших членів авторського колективу.

  Довідково. Збірник документів підготований Галузевим державним архівом Служби безпеки України спільно з Інститутом історії України НАН України за сприяння Леоніда Невзліна та Фонду «Надав». У ньому вперше публікуються інформаційні матеріали, процесуальні документи слідства органів держбезпеки та інші документи зі свідченнями про масову репресивну акцію комуністичного режиму проти єврейської меншості, що тривала з грудня 1937 р. до грудня 1938 р.