• In English
 • Розширення співпраці з Ukraine Art Aid Center
  Опубліковано 16 листопада 2023 року о 15:43

  15 листопада 2023 року в онлайн форматі відбулася зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з партнерами з Ukraine Art Aid Center (UAAC), на якій обговорювалася поточна робота українських архівів під час війни та перспективи подальшої співпраці задля забезпечення їх сталої діяльності.

  У своєму виступі очільник Укрдержархіву в загальних рисах окреслив особливості архівної системи України та розповів партнерам з UAAC про виклики, з якими стикаються архіви й архівісти від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Особливу увагу він приділив пришвидшенню темпів оцифрування документів, яке триває навіть попри війну. Говорячи про перспективні проєкти, які можуть бути реалізовані спільно з міжнародними партнерами, він повідомив про подальші плани із реконструкції підземних архівосховищ Комплексу споруд центральних державних архівних установ у Києві.

  Директорка Центрального державного історичного архіву України, м. Львів, Олеся Стефаник у своїй доповіді зупинилася на потребах архіву задля збереження унікальних документів НАФ України, зокрема необхідності забезпечення спеціальним обладнанням для оцифрування неформатних документів та матеріалів (карти, пергаментні документи), а також протипожарних детекторів.

  Член керівного комітету UAAC Кіліан Хек висловив подяку Анатолію Хромову та всім українським архівістам, які продовжують свою працю у складних обставинах і в той самий час прагнуть розвитку архівної сфери в Україні.