• In English
 • Анатолій Хромов із робочим візитом відвідав м. Дніпро
  Опубліковано 17 листопада 2023 року о 17:56

  16 листопада 2023 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов здійснив робочий візит до м. Дніпро.

  Очільник Укрдержархіву зустрівся з Головою Дніпропетровської державної адміністрації  Сергієм Лисаком, а також Головою Дніпропетровської обласної ради Миколою Лукашуком. З керівництвом області обговорено питання сталого функціонування архівів в умовах війни. Окрему увагу приділено пришвидшенню темпів оцифрування документів НАФ України, що зберігаються в регіоні, створенню онлайн ресурсів для доступу до них. У планах за 5–7 років оцифрувати всі генеалогічні документи за допомоги міжнародних партнерів, зокрема завдяки найбільшому проєкту, який реалізовується з корпорацією FamilySearch International, з якою вже підписано 20 договорів державними архівами України.

  На брифінгу в Official Media Center Дніпропетровської обласної військової адміністрації Анатолій Хромов акцентував увагу на тому, що оцифрування документів не тільки забезпечує їх збереження, а й допомагає багатьом громадянам «з «гарячих» точок, які виїжджали в таких умовах, що не взяли з собою навіть родинні архіви, особисті документи. .. поновити певні соціальні права, або підтвердити право власності …». Вони приходять по допомогу до архівів, зазначив він. Очільник Укрдержархіву висловив сподівання, що найближчим часом до співпраці з корпорацією FamilySearch International приєднається Державний архів Дніпропетровської області.

  У рамках робочого візиту Голова Державної архівної служби України зустрівся з колективом Державного архіву Дніпропетровської області. Спілкуючись з архівістами він зупинився на пріоритетах розвитку архівної справи, наголосив на важливості оцифрування архівних документів, а також окреслив інші напрями роботи в умовах воєнного стану.

  Під час робочого візиту до м. Дніпро Анатолій Хромов також мав зустріч з колективом Південно-східного регіонального центру страхового фонду документації.