• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  300 тисяч копій архівних документів ХХ століття додано онлайн до ресурсу партнера
  Опубліковано 4 березня 2021 року о 16:00

  Партнери Державної архівної служби України поповнили свій вебресурс сканкопіями документів Державного архіву Київської області.

  Це продовження масштабної роботи, визначеної положеннями Меморандуму між Державною архівною службою України та Благодійною організацією «Благодійний фонд» Меморіал Голокосту «Бабин Яр» про партнерство.

  Завдяки спільній роботі стали доступними ще близько 300 тисяч сканкопій важливих документів ХХ сторіччя.  Зокрема, додано 38 тисяч документів із фонду Р-2359. Це документи з Шевченківської районної управи Києва, які містять різноманітні списки мешканців міста 1941-1943 років: викладачів, лікарів, дітей різного віку. А також додано до архіву велику трудову картотеку мешканців Києва періоду окупації (126 тисяч документів) та актові книги РАЦСів за 1919-1936 роки. Продовжується робота з оцифрування документів з історії Голокосту та нацистської окупації в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

  За посиланням https://babynyar.org/ua/archive доступні електронні копії архівних документів періоду нацистської окупації Києва 1941-1943 років, актові книги РАЦСів, довідкові картотеки, фонди районних управ, інші документи, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру.

  Метою цього партнерства є збереження та оцифрування архівних документів та матеріалів для майбутніх поколінь про трагічні сторінки Другої світової війни, про тимчасову окупацію України, вбивства цивільного населення, військових, представників національних меншин нацистською окупаційною владою, їх оприлюднення, створення умов доступу до цих джерел в режимі онлайн.