• In English
 • EURBICA впроваджує (запускає) базу даних EURONOMOS

  17 листопада 2008 р. у Національному архіві Франції (м. Париж) відбулася демонстрація бази даних EURONOMUS делегатам Міжнародного конгресу архівів. Цей інструмент забезпечить простоту та структурований доступ до нормативної бази, яка стосується архівів і застосовується в європейських країнах і установах. База даних, створена та розвинена EURBICA, фінансується Європейською комісією і являє собою інтерес для всіх, хто має відношення до інформації та управління архівами. База даних складається:

  • Основна мова за допомогою якої відбувається управління, англійська та французька, описує національний та установчий зміст (контекст).
  • Для пошуку використовується принцип пошуку через вільний текст або ж за допомогою ключових слів, що дозволяє робити порівняльний підхід до законодавства різних країн.
  • Законодавчі документи, що безпосередньо стосуються конкретної країни, на державній мові цієї країни, а також можливий повний або частковий переклад на англійську або французьку мови.
  • Бібліографія для подальшого дослідження.

  З червня 2008 року відбулося кілька учбових сесій, по всій Європі експерти навчали завантажувати зміст (дані, інформацію) безпосередньо до бази даних. Очікується, що база даних стане публічно доступною вже на стадії її завершення. Вона буде розміщена на особистому веб-сайті Міжнародної ради архівів. Архівісти мають бути ознайомлені з законодавством, що стосується їхньої роботи. Як тільки EURONOMOS буде встановлено, єдина для всіх структура бази даних буде використовуватись для зберігання інформації про архівне законодавство, що стосується архівів усіх країн світу.