• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  FamilySearch International (США)

  FamilySearch International – це некомерційна сімейно-історична організація, діяльність якої присвячена об’єднанню поколінь, яку було засновано в 1894 році як Генеалогічне товариство штату Юта, з часом організація значно розширилася, і в результаті реорганізації її було перейменовано у FamilySearch. Сьогодні FamilySearch International співпрацює з більш ніж 10 000 архівами світу, серед яких 33 архівні установи країн Європи, а саме Австрія, Бельгія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, а також найближчі сусіди та партнери України, у тому числі в архівній сфері – Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія.

  Основною метою співробітництва корпорації з архівними службами світу є реалізація спільних інформаційно-гуманітарних проєктів, провідним серед яких є створення цифрового фонду користування на документи генеалогічного характеру, що зберігаються в архівних установах та розширення доступу для користувачів до інформації оцифрованих архівних документів у режимі онлайн.

  Цифровий банк генеалогічних даних, створений FamilySearch сприяє забезпеченню збереження оригінальних архівних документів, що містять зазначену інформацію. В каталозі корпорації вже є понад 20 500 000 цифрових зображень з українських архівів, які були створені протягом 1994-2011 років.

  2 червня 2020 року підписано Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи. Поновлення співпраці з американськими партнерами дозволить українським державним архівам в найближчі роки оцифрувати основні документальні комплекси необхідні для дослідження родоводу.

  Доступ до ресурсу за посиланням:
  англійська мова https://www.familysearch.org/en/
  російська мова https://www.familysearch.org/ru/